در حال انتقال به حالت خواندن
علیرضا اکبرزاده
علیرضا اکبرزاده
مشاهده مطالب
16
چگونه بدون سابقه کار فریلنسر تولید محتوا شویم؟ و درآمد بیشتری داشته باشیم
حالت خواندن
مدت زمان مطالعه 1 دقیقه 6 روز قبل ، آخرین بروزرسانی دراکتبر 18, 2020

درباره ی شغل فریلنسر تولید محتوا اطلاعات پراکنده و مختصری دارید و می خواهید بیشتر بدانید؟ هدف ما از نوشتن این مقاله این است که  شما رو با فضای کار فریلنسرهایی آشنا کنم که نویسنده محتوا هستند و بهتون بگیم چه مهارت‌هایی باید داشته باشید که بتوانید یه محتوای خوب بنویسید، برای خودتون فریلنسر بشوید، حرفه‌ای باشید و حسابی پول دربیارید. بنابراین تو این مقاله دنبال دادن اطلاعات ارزشمند و جامعی درباره اینکه چطور می توانید یک کارشناس تولید محتوا باشید، هستیم.

در ادامه می‌خوانید:

فریلنسر کیست؟

چرا باید فریلنسر تولید محتوا شوید؟

چه مراحلی برای تبدیل شدن به تولید کننده محتوا لازم دارید؟

 

فریلنسر کیست؟

فریلنسر یا آزادکار به کسی گفته می شود که به هیچ شرکت یا ارگانی وابسته نیست و به صورت پروژه ای و قراردادی با شرکت های مختلف کار می کند. یک فریلنسر می تواند در زمینه های مختلفی فعالیت کند که یکی از این زمینه ها تولید محتواست. در این مقاله  می‌خوایم امروز درباره تولیدکننده محتوای متنی صحبت کنیم که گاهی بهشون میگن نویسنده محتوا. پس این نویسنده‌ها یا همون تولید کنندگان محتوا میتوانند کارمند باشند، دورکار باشند یا فریلنسر.

 

چرا باید فریلنسر تولید محتوا شوید؟

قبل از ادامه بحث ببینیم محتوا چیست؟ منظور ما از نویسنده محتوا یعنی چه؟ محتوا، اطلاعاتیه که در راستای یک هدف به یک مخاطب از طریق یک کانال در یک فرم خاص منتقل میشود. یعنی وقتی شما مهمترین چیزی که مخاطب میخواهد بداند را در قالب و فرمتی مشخص قرار میدهید و از طریق یه کانال انتشار مناسبی به دستش می‌رسانید و ازش انتظار دارید که بعد از خواندن اون اطلاعات یه کاری انجام بده؛ یعنی تولید محتوا کردید. اگر هم به صورت دور از مجموعه و مستقل از شرکت این کار را کرده باشید یعنی شما یک فریلنسر تولید محتوا هستید.

با پیشرفت و توسعه تکنولوژی و روی کار آمدن دنیای مجازی و پس از آن تجاری شدن این دنیا، بسیاری از کسب و کار ها در تلاش هستند جایگاه قابل قبولی برای خود در شبکه های مجازی به دست بیاورند و این کار ممکن نخواهد بود مگر اینکه محتوای مناسب و قابل قبولی برای مخاطبان خود فراهم کنند.به همین خاطر این شغل به وجود آمده و بسیاری مشتاق همکاری با کارشناسان تولید محتوا هستند.

کار به عنوان یک فریلنسر مزایای زیادی دارد. شما می توانید از این راه درآمد خوبی کسب کنید، از ساعات کاری انعطاف پذیر لذت ببرید و حجم کاری خود را کنترل نمایید. برای این کار رسانه‌های بسیاری وجود دارد که می‌توان از آن‌ها کمک گرفت. از جمله این رسانه‌ها می توان به نشریات سنتی، وب سایت‌های برخط (on line) و وبلاگ‌ها اشاره کرد.

چه مراحلی برای تبدیل شدن به تولید کننده محتوا لازم دارید؟

اگر می خواهید یک کارشناس تولید محتوا شوید قبل از هر چیز خودتان را زیر ذربین گذاشته و ببینید چند مرده حلاجید؟ آیا توانایی این را دارید که ساعت ها در مرورگر های مختلف درباره ی موضوع بخصوصی جست و جو کنید؟ آیا حوصله خواندن مقالات مرتبط به موضوع خود به زبان های فارسی و انگلیسی را دارید؟ تسلط شما به زبان انگلیسی چه طور است؟ و از همه مهمتر شما نویسنده خوبی هستید یا خیر؟

اگر بخواهید یک تولید کننده محتوا متنی یا به صورت کلی یک تولید کننده محتوا باشید باید بیش از هر چیز مطالعه کنید و سپس وارد دنیای کلمات شوید. کلمات را به بازی بگیرید و مثل یک پازل هزار تکه با حوصله آنها را در جای مناسب شان قرار دهید و فنونی را باید بیاموزید تا یک فریلنسر تولید محتوا شوید. برای اینکه بتوانید یک تولید کننده محتوا شوید باید روحیه مبارزی داشته باشید. از الان بدانید که این یک جنگ است و شما باید برای ورود به میدان جنگ آمادگی لازم را داشته باشید. حالا چطور میشه برای این مبارزه آماده شد در ادامه با هم می‌بینیم.

ترفندهای افزایش درآمد فریلنسر تولید محتوا تازه کار

چگونه می‌توان میزان درآمد فریلنسر را افزایش داد؟ من یک فریلنسر تولید محتوا هستم و از دیدگاه من، فعالیت به عنوان فریلنسر تولید محتوا، نویسنده، تولیدکننده محتوا بسیار شگفت انگیز است.


در ابتدا ممکن است برای یک فریلنسر تولید محتوا که به تازگی کار خود را شروع کرده است، اندکی ترسناک و دلهره آور باشد. اما جای نگرانی نیست، ما در ادامه این مقاله نکاتی را برای موفقیت بیشتر در حوزه فریلنسری مطرح می‌کنیم که طبیعتا رعایت این نکات می‌تواند موجب افزایش درآمد فریلنسر نیز شود.

1.     پیش نیازهای لازم برای شروع کار به عنوان فریلنسر تولید محتوا

بر خلاف آنچه که بسیاری از مردم تصور می کنند، نیازی نیست که نویسنده‌ای با استعداد باشید تا بتوانید از طریق فریلنسری درآمد کسب کنید. تا زمانی که بتوانید متن‌های روان و صحیح بنوبسید، واجد شرایط شغل تولید کننده محتوا خواهید بود. زیرا این شغل به نثر روان و مستقیم نیاز دارد. از نظر فنی، تمام آنچه که شما به عنوان یک فریلنسر تولید محتوا نیاز دارید مهارت‌های جستجو است.

2.      فراموش نکنید که در حال انجام یک تجارت هستید

بیشتر تولید کنندگان محتوا به دلیل اینکه از کار در شغل‌های سنتی لذت نمی‌برند، به فریلنسری اونم فریلنسر تولید محتوا روی می‌آورند. آن‌ها از احساس آزادی و خلاقیتی که از این کار کسب می‌کنند، لذت می‌برند. از این رو هرگز نباید فراموش کنید که در حال فعالیت در یک شغل مهم هستید. یک فریلنسر باید در حسابداری، بازاریابی، ارائه خدمات به مشتریان، کنترل و مدیریت پروژه عملکرد مناسبی داشته باشد. تسلط کافی روی موارد ذکر شده یکی از گام‌های اساسی افزایش درآمد فریلنسر تولید محتوا خواهد بود.

3.      برای افزایش درآمد فریلنسری، پروژه های خود را سازماندهی کنید

بسته به مشتری‌ها و موضوعاتی که در مورد آن‌ها تخصص دارید، ممکن است مجبور باشید همزمان روی دو یا چند پروژه با زمان محدود کار کنید. برای مدیریت بهتر پروژه‌های خود و کسب درآمد بیشتر در یک بازه زمانی، یک تقویم برای خود داشته باشید و در آن بنویسید که چه کاری را تا کی باید انجام دهید تا بتوانید پروژه را در زمان تعیین شده تحویل دهید. بدین ترتیب می‌توانید در یک بازه زمانی مشخص به صورت همزمان روی چندین پروژه کار کنید و به عنوان یک فریلنسر تولید محتوا درآمدی بیشتر کسب کنید. پس در نظر داشته باشید که تنظیم روتین‌هایی برای کار و داشتن ساعات کاری استاندارد به افزایش درآمد فریلنسر کمک فراوانی خواهد کرد.

4.      برای تبدیل شدن به تولیدکننده محتوا مهارت نویسندگی خود را تقویت کنید

مهارت نویسندگی نقش بسیار مهمی در فعالیت به عنوان یک تولید کننده محتوا دارد. اگر نیاز دارید مهارت خود را در نویسندگی بهبود بخشید، در ادامه چند نکته اصلی آورده شده است:

  • تمرین بهترین روش برای بهبود هر مهارتی خصوصا نویسندگی است. بنابراین هر روز تا حد ممکن تمرین کنید.
  • از سایت‌هایی که نکات مربوط به دستور زبان، املا و نگارش را ارائه می‌دهند کمک بگیرید.
  • از دوستان و خانواده خود بخواهید مطالبی که نوشته‌اید را بخوانند و نظراتشان را بگویند.
  • متن‌هایی را که توسط افراد دیگری نوشته شده است، ویرایش کنید.

 

5.      یک فریلنسر تولید محتوا، نویسنده‌ای فعال و پرکار است

اگر می‌خواهید درآمد حاصل از این شغل را افزایش دهید، باید نویسنده پرکاری باشید.لازم است بدانید میزان محتوایی که در روز تولید میشود، به طور مستقیم روی درآمد فریلنسر تاثیر می‌گذارد. برای تبدیل شدن به یک فریلنسر تولید محتوا پرکار نکاتی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید.

  • درک کنید که نوشتن و ویرایش کردن دو کار متفاوت است و شما باید این کارها را جداگانه انجام دهید.
  • از نظر عملی، ابتدا باید تمام آنچه را که نیاز دارید بنویسید ( شاید بیشتر از آنچه که نیاز دارید) و پس از آن به ویرایش کردن بپردازید.
  • عادت به ویرایش جملات هنگام نوشتن را ترک کنید و پس از پایان نوشتن، متن را مجددا بخوانید و ویرایش کنید.
  • برای کاهش حواس پرتی از یک ویرایشگر تمام صفحه استفاده کنید.

6.      برای افزایش درآمد فریلنسری از قدرت شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید

امروزه میلیاردها نفر از شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. بنابراین شما به عنوان یک فریلنسر تولید محتوا که به تازگی کار خود را آغاز کرده‌اید، برای تقویت حضور خود و جذب مشتری‌های جدید، نیاز به داشتن یک حساب کاربری در محبوب‌ترین رسانه‌های اجتماعی دارید. توصیه می‌شود در همه رسانه های فضای مجازی حساب کاربری ایجاد کنید و محتوای تولید شده توسط خودتان و مطالب جالبی که روزانه با آن ها برخورد می‌کنید را در این فضا به اشتراک بگذارید.

رعایت نکات ذکر شده در این مقاله موفقیت در حوزه فریلنسری را در پی دارد که نتیجه آن نیز افزایش درآمد فریلنسر خواهد بود. امیدواریم با مطرح کردن این نکات تا حدودی دغدغه افرادی که در ابتدای این کار هستند، برطرف شود.

دیدگاه ها
Comments