در حال انتقال به حالت خواندن
علیرضا اکبرزاده
علیرضا اکبرزاده
مشاهده مطالب
22
چگونه یک مشاور موفق دورکار شویم؟
حالت خواندن
مدت زمان مطالعه 1 دقیقه 2 هفته قبل

صفر تا صد مشاور شدن برای کسانی می‌خواهند به عنوان مشاور دورکاری تیم خود را مدیریت کنند. افرادی که در یک شرکت مشغول به فعالیت هستند نیاز به آموزش مشاوره دارند. شما هم به دنبال روش‌های صفر تا صد مشاور شدن هستید که این مقاله را انتخاب کرده‌اید. در واقع باید مهارت‌های مورد نیاز را درباره آموزش مشاوره کسب کنید تا بتوانید به سؤال مطرح شده در ذهن خود یعنی چگونه مشاور شویم؟ را پاسخ دهید.

بر اساس آماری که در پایان سال 2019 ارائه کرده‌اند نشان می‌دهد که از نیروهای فعال در آمریکا یک چهارم آن‌ها در دو صورت در حال فعالیت هستند و نیروهای دیگر دورکار آن نیز از در سال 2005 به بالاترین درصد ممکن است رسیده‌است. با نتیجه‌گیری از این آمار می‌توان گفت که در حال حاضر با وجود شرکت‌ها سازمان‌های مختلف و رده بالا اغلب کارمندان و کار فرمایانی که در حال فعالیت در این شرکت‌ها هستند باید تسلط کافی را در مورد موضوعات پیرامون دورکاری و صفر تا صد مشاور شدن را داشته باشند. بدین صورت که بتوانند مزیت‌ها و معایب آن را بررسی کنند. در ادامه این مقاله به کار مشاور دورکاری و ارائه راهکارهای نتیجه بخش در رابطه با آموزش مشاور و چگونه مشاور شویم پرداخته‌ایم.

چگونه مشاور دورکاری حرفه ای شویم؟

فعالیت در مکان و زمانی مناسبی که به دلخواه خودتان تعیین کرده‌اید مشاور دورکار نیز می‌گویند که در اصطلاح به آن دورکاری یا Teleworking و remote work هم گفته می‌شود. این نوع راهکار توجه جمعیت زیادی از مردم جهان را به خود جلب کرده‌است و موجب تعامل و ارتباط افراد به یکدیگر شده‌اند. در این روش از آموزش مشاوره کارکنان شرکت‌ها بدون حضور در محل کار خود می‌توانند در خانه یا هر مکان دیگری که مورد نظر آن‌ها است اقدام به ارائه خدمات و بازاریابی کنند.

البته برای این کار و خدمات رسانی به مردم و پاسخگویی به سوالات و چالش‌های پیرامون آن‌ها باید در محلی که برای دورکاری انتخاب می‌کنید تمام امکانات لازم برای ارائه هر با کیفیت تر خدمات و همچنین مشاور از راه دور فراهم باشد. شما برای این بتوانید خدمات دورکاری خود را به بهترین شکل ارائه کنید باید تجهیزات ارتباطی و ابزار دیجیتالی مهم را در اختیار داشته باشید.

بعد از آن که فعالیت‌های خود را از این طریق انجام دادید می‌توانید دستاوردها و نتایج فعالیت‌های خود را در فضای مدیر تیم یا شرکت شما مشخص کرده‌است را ارسال کنید. توجه داشته باشید که در کار مشاور دورکاری تنها در یک صفحه مانیتور، اما به وسعت یک جهان خلاصه می‌شود.

صفر تا صد مشاور شدن، تبدیل تهدید به فرصت

فرصت‌های زیادی برای افرادی که علاقه‌مند بودند صفر تا صد مشاور شدن را یاد بگیرند. در واقع موقعیت‌ها و کسب و کارهای دیجیتالی این فرصت را برای هرکسی فراهم می‌کند تا پاسخ سوالاتی مانند چگونه مشاور شویم را بدهند. می‌توانیم برای این موضوع به مهم‌ترین و خطرناک‌ترین اتفاقی که در این چند وقت گریبان گیر ما شده‌است اشاره کنیم یعنی شیوع ویروس کرونا، همین موضوع کافیست که شما بتوانید مزایا و معایب دورکاری را به خوبی بررسی کنید.

در واقع کرونا نشان داد که می‌توان جنبه‌های مثبت مشاور دورکاری را به خوبی ارزیابی کرد. همان‌طور می‌دانید بعد از شیوع کرونا قرنطینه در قسمت‌هایی از شهر مورد نظر در چین آیا موجب توقف فعالیت‌های اقتصادی و تجاری آن‌ها شد؟ خیر بسیاری از کارکنانی که در این شرکت‌های فعالیت می‌کردند این امکان را داشتند تا از طریق آموزش مشاوره و همچنین مشاور دورکاری فعالیت‌های خود را مدیریت کنند. به راحتی کسب و کارشان را از داخل منزل هدایت می‌کردند. در حالی که این نوع کار کردن از مسائل عادی و روزانه این مردم شده و آن‌ها می‌توانند محیط دلخواه کسب و کار خود را تحت نظر مشاور انتخاب کنند.

چگونه مشاور شویم؟

در اغلب شرکت‌ها روش‌های دورکاری و استفاده بهینه از زمان در دستور کار آن‌ها قرار گرفته‌است. این نوع روش بسیار مناسب کارمندان مادر و پدر می‌باشد. همان‌طور که گفتیم موضوع کرونا چگونه موجب شد کسب و کارها متوقف شود. در حالی برای بسیاری از کسب و کار تهدید ایجاد کرده بود، از طرفی برای کسب و کارهای دیجیتالی بهترین فرصت‌ها را پدید آورد. در حقیقت اهمیت آموزش مشاور برای شرایط دورکاری پیرامون کسب و کارها مشخص شد.

بسیاری از شرکت‌ها برای جلوگیری از توقف فعالیت‌های حیاتی شرکت، اقدام به دورکاری کردند. این امر تاثیر بسیار مهمی در ادامه کار و وجود شرکت‌ها و سازمان گذشت است. حتی در این دوران خیلی از شرکت‌ها بود اند که بریای نخستین بار از فرایند دورکاری استفاده می‌کردند. با استفاده از این امکان توانستند استعدادها و میزان توانایی کارمندان و اهمیتی که برای کار خود قائل می‌شوند را ارزیابی کنند.

صفر تا صد مشاور شدن در شرایط دورکاری با این راه حل‌ها

همه مدیران و مشاوران برای پیاده‌سازی مسائل مرتبط با دورکاری تمام سعی خود را کردند اما باز هم با چالش‌ها و مشکلات زیادی مواجه شدند. در چنین شرایط باید مشاور مدیریت بتواند برای جلوگیری از این اتفاقات و پیش‌گیری مشکلاتی که ممکن است دوباره در فرایند دورکاری به وجود بیاید را بررسی کند. در غیر این صورت ادامه مسیر همواره با چالش‌هایی رو به رو خواهد بود. مدیران با تجربه در این مرحله در نقش مشاور دورکاری می‌توانند به آسان شدن فعالیت‌ها و پیش‌بینی شرایط جدید کمک کنند.

چگونه مشاور شویم؟ (راه خود را در سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی و دولتی باز کنید!)

شرکت‌ها و سازمان‌های گوناگون همواره در دوره‌های مختلف به افراد با علم و آگاهی نیاز ضروری پیدا می‌کنند. افرادی که می‌توانند در این فضا موثر واقع شوند و به نوعی مشاوره ارائه دهند می‌توانند از افراد با تجربه و صاحب سبک باشند و یا افرادی که علم و دانش بسیار بالایی در این زمینه دارند و از نظر دیگران کارشناس و متخصص امور مربوطه تلقی می‌شوند. به‌طور کلی روند کاری سازمان‌ها به گونه ای است که هر چند وقت یکبار به فردی کارشناس برای ارائه اطلاعات جدید و افزایش سطح آگاهی‌های شرکت نیاز دارند.

 مشاور تولید و بازاریابی محتوا کیست؟

مشاور تولید محتوا نقش بسیار مهمی در مورد محتوایی که می‌خواهید برای کسب و کار خود در فضای اینترنت ارسال کنی دارد. از جمله فعالیت‌هایی که مشاور باید انجام دهد می‌توان به تدوین یک استراتژی محتوایی و به اشتراک گذاری آن در بسترهای مناسب و همچنین تبلیغات در این فضا اشاره کرد. البته بعضی مواقع مشاوره تولید محتوا نقش همان مشاوره بازاریابی را ایفا می‌کند. مشاوران می‌توانند برای ارائه خدمات به شرکت‌ها و سازمان‌ها به صورت استخدامی یا قراردادی همکاری کنند.

صفر تا صد مشاور شدن در حوزه تولید و بازاریابی محتوا

شما به عنوان مشاور تولید محتوا باید بتوانید در تدوین استراتژی تولید محتوا برای کسب و کار هی دیجیتال بهترین عملکرد را داشته باشید. از جمله این راهکار می‌توانید با تعیین استراتژی و ایجاد یک تقویم محتوا فعالیت‌های تیم تولید محتوا را مدیریت کنید. توجه داشته باشید که تدوین استراتژی تولید محتوا باید بر اساس پرسونای مشتریان شکل بگیرد. تعیین استراتژی در دیجیتال مارکتینگ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

برندینگ یا برندسازی به عنوان یکی از وظایف مهم مشاوره دورکاری تولید محتوا به‌شمار می‌رود. مشاوران تولید محتوا باید بتوانند فرم محتوای مناسبی را برای ایجاد یک برند محبوب در نظر بگیرد بنابراین باید به شرکتی مراجعه کنید که بتواند بهترین مشاوره را در این زمینه ارائه کند تا فرایند برند سازی شما به بهترین شکل انجام گیرد. از دیگر وظایف مشاوره تولید محتوا بررسی کیفیت و استانداردهای محتوا می‌باشد.

یعنی باید بتواند محتوای تولید شده را به‌طور کامل بررسی کند و مواردی مانند کاربرد کلمات و عبارات کلیدی، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و ارائه محتوا در این زمینه و میزان تأثیر گذاری محتوا بر نگرش مخاطبان به سایت را کارشناسی کند. آخرین و مهم‌ترین وظیفه ای که مشاوره تولید محتوا بر عهده دارد تحلیل و بررسی و شناخت رقبای اطراف شما است. با انجام این کار سعی می‌کنید کم وکاستی‌های کسب و کار خود را جبران کنید و روی نقطه قوت به طراحی یک برنامه‌ریزی مناسب و تأثیر گذار بپردازید.

صفر تا صد مشاور شدن در حوزه دیجیتال مارکتینگ

چگونه مشاور شویم؟ آیا همه می‌توانند برای آموزش مشاوره دیجیتال مارکتینگ فعالیت‌های دلخواه خود را آغاز کنند؟ شاید اغلب صاحبان کسب و کارها با خود می‌گویند برای رسیدن به اهداف در دنیای دیجیتال مارکتینگ باید از کارمندان مختلف به صورت پاره وقت و تمام وقت استفاده کنند. در صورتی که برای رسیدن به موفقیت و اهداف مورد نظر می‌توان از یک مشاور محتوایی یا بازاریابی برای حل این موضوع درخواست همکاری کرد.

داشتن یک مشاور بازاریاب دیجیتال مارکتینگ می‌تواند با وجود محصولات و خدماتی ارائه می‌کنید متفاوت باشد. در واقع مهم‌ترین وظیفه مشاور در دنیای کسب و کارهای اینترنتی ساخت بستری برای تعامل و ارتباط میان کسب و کارها و برند با دنیای اینترنت است. مشاور باید از مهارت‌های لازم، علم و آگاهی، مطالعات تخصصی و ارائه بهترین روش‌های بازاریابی در دنیای آنلاین به منظور جلب نظر مشتریان و افزایش فروش محصولات و چگونگی ارائه خدمات برخوردار باشد.

نکته که باید به آن توجه کنید این است یک مشاور حرفه ای بازاریابی در حوزه دیجیتال مارکتینگ باید علاوه توانمند و تخصص‌های مورد نیاز باید شناخت کافی از رسانه‌های اجتماعی برای انتقال مفهوم داشته باشد. همچنین باید بتواند در همه زمینه‌ها و فرم‌های دیجیتال مارکتینگ اطلاعات خود به شرکت یا کسب و کار مورد نظر ارائه کند.

آموزش مشاوره با وظایف مشاور دیجیتال مارکتینگ

مشاور حرفه ای بازاریابی می‌تواند نوع کسب و کار را به‌طور کامل و از جنبه‌های مختلف کارشناسی می‌کند تا بتواند بهترین راهکارها را برای رسیدن به اهداف و چشم‌اندازهای شرکت یا کسب و کار ارائه کند. همه این فرایندها بستگی نوع استراتژی طراحی شده توسط مشاور دارد. در تدوین استراتژی بازاریابی علاوه بر بررسی اهداف مورد نظر شرکت باید نیازها و کمبودهای کسب و کار را هم بررسی نمود.

چگونه مشاور شویم، مسئولیت‌ها وظایفی که مشاور دیجیتال مارکتینگ دارد

مشاور بازاریابی می‌تواند برای کسب و کاری که صفر تا صد آن را به خودش سپرده‌اند، با درنظرگرفتن مشتریان سابق و وفادار با ایجاد موقعیت‌های مناسب اقدام به جذب مشتریان در مراحل بعدی کسب و کار کند. یک مشاور خبره و حرفه ای باید از بهترین روش‌های بازاریابی استفاده کند و با شناختی که از فرم‌های متنوع آن دارد بهترین نتایج را رقم بزند. این روش‌های بازاریابی شرکت‌ها عبارت اتد از سئو و بهینه‌سازی سایت، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، استفاده از راه‌های ارتباطی مانند ایمیل مارکتینگ و غیره. از وظایف مهمی که مشاور بازاریابی می‌تواند به مدیر کسب و کار جهت رشد و توسعه خدمات و افزایش فروش محصولات ارائه کند پیشنهاد به انجام تبلیغات در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف است.

نوعی دیگر مسئولیتی که مشاور بازاریابی در قبال انجام فرایندهای تبلیغاتی دارند ایجاد برندینگ شرکت است. باید بتوانند نام تجاری کسب و کار مورد نظر را بهبود ببخشند تا همیشه در ذهن مخاطبان ماندگار باشد. این که می‌گوییم در آموزش مشاوره و مشاور دوکاری باید از انواع رسانه‌های اجتماعی شناخت کافی داشته باشند و بتوانند از این فضاها استفاده کاربردی کنند، به این علت است که باید بتوانند از طریق شبکه‌های اجتماعی کمپین‌های نظرخواهی و یا تبلیغات رایگان برگزار کنند تا همواره تعامل و ارتباط با مخاطبان را حفظ نمایند.

مشاور بازاریابی همواره به تیم تولید محتوا برای استفاده مناسب از پلتفرم‌های کاربردی و تاثیر گذار برای ارائه تبلیغات مانند سایت، وبلاگ، سئو و بهینه‌سازی سایت و محتوای لندینگ پیج توضیحات لازم را می‌دهد. یکی دیگر از کارهای که مشاور بازاریابی می‌تواند از طریق رسانه‌های اجتماعی و فضاهای مجازی انجام دهد، برنامه‌ریزی و ایجاد کمپین‌های بزرگ تبلیغات تابتواند مشتریان را از طریق شناسایی و اطلاعات مورد نیاز برای پرسونای مخاطب را بدست آورد.

توانمندی مشاور در استفاده از ابزارهای بررسی و ارزیابی میزان دسترسی به موفقیت در این کمپین‌ها بسیار مهم است. در حقیقت این نتایج از ایجاد و بهینه‌سازی کمپین‌ها به وجود آمده‌است. این‌ها تنها بخشی را خدمات و مسئولیت‌های مشاور بازاریابی در زمینه دیجیتال مارکتینگ است اگر بخواهیم به همه وظایف تأثیر گذار این فرد بپردازیم باید تمام موضوعات مقاله را به این مورد اختصاص دهیم.

قدرت و مهارت کنترل کارها توسط مشاور دورکاری

در این مقاله به عنوان چگونه مشاور موفق شویم در رابطه با مسائل دورکاری و مشکلاتی که پیرامون آن وجود دارد صحب کرد ایم. اکنون در این بخش از مقاله می‌خواهی درباره توانایی در رهبری و ایجاد تعامل با مخاطبان در بستر صفر تا صد مشاور شدن صحبت کنیم. مشاور بازاریابی موفق خواهد بود و به همه اهداف مورد نظرش خواهد رسید که بتواند مهارت‌های کنترل و هدایت را داشته باشد و بتواند در زمان تحویل کار با اعتماد به نفس کامل فعالیت‌های خود را آغاز کند.

هنگامی که شرکت و یا کسب و کاری اقدام به همکاری با شما به عنوان مشاور بازاریابی در زمینه دیجیتال مارکتینگ می‌کنند. به هر حال انتظارات و توقعاتی از شما دارند. آن‌ها وقتی فرایند کاری خود را تمام و کمال به شما می‌سپارند از شما می‌خواهند حرفه ای عمل کنید و بهترین استراتژی‌ها را برای رشد و توسعه کسب و کار آن‌ها در نظر بگیرید. همه برندها علاقه دارند با افراد حرفه ای و با تجربه در موضوعات مرتبط با کسب و کارهای دیجیتالی همکاری کنند. زیرا آن‌ها می‌خواهند از طریق دنیای وب خود را به سایر کاربران و مخاطبان در سراسر کشور و حتی جهان معرفی کنند.

بنابراین با توجه به سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی که در این فضا می‌کنند، تنها درخواستی که از شما دارند این است که بهترین راهکارها را مقابل پای آن‌ها بگذارید تا در این مسیر به اهداف مشخص شده دستیابی داشته باشند. در نتیجه مشاور باید بتوانید با برقراری ارتباط در بهترین حالت ممکن پاسخگوی مشتریان و مراجعه کنندگان باشد. وقتی مشاور فیزیکی یا مشاور دورکاری در مراحل آموزش مشاوره مهارت‌های مورد نیاز را برای حرفه ای شدن کسب می‌کند باید در ادامه بتواند با انجام عملکردهایی به همکاری مداوم با مشتریان ادامه دهد.

نیتجه‌گیری: عملکردهای مؤثر در آموزش مشاوره (صفر تا صد مشاور شدن)

همان‌طور که گفتیم مشاور بازاریابی در دنیای دیجیتال مارکتینگ باید پس از آن که مهارت‌ها و اطلاعات مورد نیاز برای ارائه مشاوره را کسب کرد، باید بتواند برای تداوم همکاری با مشتریان خود و تضمین موفقیت‌های خود در این زمینه اقداماتی انجام دهد. این اقدامات عبارت اند از ایجاد حس اطمینان در مشتریان و کسب و کارهای آن‌ها، در این صورت مخاطبان و کاربران عادی هم به مشتریان همیشگی شما تبدیل خواهند شد. تعامل و ارتباط با مشتریان ارائه نکاتی پیرامون تاثیرگذاری مثبت در بازاریابی، تعیین قیمت مناسب با توجه به خدماتی که ارائه می‌کنید.

 

تحقیق و بررسی مداوم و همیشگی در مورد کسب و کارهای دیجیتالی که امروزه بسیار فراگیر شده‌است و سعی در آموزش مشاوره و یادگیری همیشگی، بدین صورت که با برنامه‌ریزی منظم بتوانید مطالعه و یادگیری موضوعات جدید را همواره ادامه دهید.

 

 

 

دیدگاه ها
Comments